سجده بر خاك؛ راهكار دفع امواج سیگنال‌های مضر از بدن

یك‌ دانشمند غیر مسلمان كشف كرد كه سجده بر خاك یكی از ساده‌ترین راهكارهای دفع امواج سیگنال‌های مضر از بدن است.
یكی از معضلات عصر الكترونیك و به تبع آن زندگی‌های الكترونیكی صدمات و لطمات ناشی از امواج تكنولوژی‌های این عصر برای كاربران می‌باشد. تجهیزات صوتی و تصویری،موبایل، كامپیوتر و ......
یك دانشمند غیر مسلمان (از اروپا) تحقیقاتی را مبتنی بر یافتن راهكاری برای خارج كردن امواج الكترو مغناطیسی كه به بدن آسیب می‌رساند،انجام داده است. سجده بدن شما به طور روزانه مقدار زیادی امواج الكترومغناطیس دریافت میكند. شما امواج الكترو مغناطیس را از طریق تجهیزات الكتریكی كه استفاده می‌كنید و نمی‌توانید كنار هم بگذارید و ناخواسته این امواج را دریافت می‌كنید. همچنین از طریق لامپ‌های روشن كه حتی برای یك ساعت هم خاموش نمی‌شوند. شما منبعی هستید كه مقدار زیادی امواج الكترومغناطیس دریافت می‌كنید. به عبارت دیگر شما با امواج الكترومغناطیس شارژ می‌شوید بدون اینكه بفهمید! سر درد دارید! احساس ناراحتی می كنید! تنبلی در كار و درد در مكان‌های مختلف! این را فراموش نكنید وقتی بعضی از این علایم را احساس كردید! راه حل همه اینها چیست!!؟؟ با گذاشتن پیشانی‌تان بیشتر از یك بار بر زمین، زمین امواج الكترومغناطیس مضر را تخلیه خواهد كرد! این شبیه زمین كردن ساختمان‌هایی است كه احتمال برخورد سیگنال‌های الكتریكی (مانند رعد و برق) وجود دارد تا امواج از طریق زمین تخلیه شود. بنابراین سر را بر خاك بگذارید تا امواج الكتریكی مثبت تخلیه شود! بهترین راه كه پیشانی تان را بر خاك بگذارید حالتی است كه رو به مركز زمین باشید چراكه در این حالت امواج الكترومغناطیس بهتر تخلیه خواهد شد. 


بیشتر تعجب خواهید كرد وقتی بدانید بر اساس اصول علمی ثابت شده كه مكه مركز زمین است. و كعبه درست مركز زمین است! بنابراین سجده در نمازتان: بهترین راه برای تخلیه سیگنال‌های مضر از بدن است! این همچنین كمال مطلوب برای نزدیكی به قادر مطلق است، او كه جهان را اینگونه خلاق آفرید! ما به خاك نمی‌افتیم تا امواج الكترومغناطیس تخلیه شود، بلكه برای اطاعت خدای قادر متعال سجده می‌كنیم! ما به فرمان خدا اعتقاد داریم كه همیشه در آن معرفتی است! ایمان ما بخاطر آفریننده است! او همه چیز را می‌داند! اما،از آنجا كه دلیل علمی وجود دارد لازم است به مردم نشان داده شود تا هرآنچه مسلمانان انجام می‌دهند را ببینند؛ این برای همه خوب است!


اهمیت کعبه‌ی مشرّفه و مکه‌ی مکرمه سرزمین امن و آرامش نسبت به جهان هستی و انسانها

تحقیقات نشان داده است كه كعبه مشرفه دقیقا در مركز كره زمین قرار گرفته است. روزنامه الریاض چاپ عربستان به نقل از “مسلم شلتوت” استاد مركز ملی تحقیقات خورشید و فضای مصر نوشته است : تحقیقات فلكی همچنین نشان داده است كه ركن كعبه درست به سمت چهار جهت اصلی ( شرق ، غرب ،شمال و جنوب ) قرار گرفته است. وی افزود :
این تحقیقات تاكید دارد “حجرالاسود” به سمت شرق ، ركن یمانی به سمت جنوب ، ركن شامی به سمت شمال و ركن مقابل حجر الاسود نیز به سمت غرب قرار گرفته است. این استاد امور فلكی با بیان این كه در واقع اركان كعبه مشرفه از بدو خلقت نشانگر ۴جهت اصلی بوده است ، اظهار داشت : كعبه نشان از یك معجزه بزرگ در زمینه معماری و جغرافیا دارد. در این نوشتار می‌کوشیم تا بعضی از حکمت‌های الهی كه بیانگر اهمیت خانه خدا کعبه و مکه مکرمه می‌باشد و همچنین حكمت‌هایی كه بیان می‌كند چرا برای حج باید به آنجا رفت نه جای دیگر برای شما عزیزان مطرح می‌کنیم. حکمت‌هایی که علم امروزی در قرن اخیر به آن دست پیدا کرده‌ است.

این موارد درچند عنوان خلاصه می‌شود:

۱- مکه مکرمه مرکز کره زمین است. جهان در سال 1977 به شدت دچار شگفتی گشت، آنگاه که حقیقت علمی جدیدی کشف شد. مبنی بر اینكه مکه مکرمه مرکز خشکی‌ها در کره زمین است. این کشف نتیجه تلاش و کاوشهای مستمر چند ساله‌ای بود که با مطالعات زیاد و با استفاده از ابزارآلات جغرافیایی و رسم جدول و نقشه‌های جغرافیایی بدست آمد. دانشمند مسلمان دکترحسین کمال الدین(ره) داستان این کشف عجیب را چنین نقل می‌کند: بحث و کاوشم را شروع کردم و هدفم غیر از این بود و دنبال چیز دیگری بودم، هدفم ساختن وسیله‌ای بود تا به هر انسانی کمک کند تا جهت قبله را به اونشان دهد زیرا من در مسافرتهایی که داشتم به این مشکل برخورد می كردم و این مشکل برای هر مسلمانی پیش می‌آید، بخصوص در شهرهایی که در آن مسجدی نیست که جهت قبله را به ما نشان دهد. به فکر افتادم تا نقشه جدیدی برای کره زمین رسم كنم و بر روی آن نقشه جهت‌های قبله را بدست آورم. اول مدارها و خطهای شمالی و جنوبی، عمودی و افقی سپس پنج قاره را کشیدم ناگهان چیز عجیبی به ذهنم خطور کرد و حیرت‌زده شدم و آن این بود که مکه مکرمه در وسط خشکی‌های جهان قرارگرفته است.

پرگاری برداشتم و نوک آن را برروی مکه مکرمه نهادم و نوک دیگر بر روی آخرین نقطه خشکی در شرق و اندازه گرفتم و یک باردیگر نوک آن را برروی مکه مکرمه نهادم و نوک دیگر را برروی آخرین نقطه خشکی در غرب و دیدم اندازه هر دو با هم برابر است. به این نتیجه رسیدم خشکی‌های جهان بطور مساوی اطراف مکه مکرمه تقسیم شده‌اند و فهمیدم که در این‌صورت مکه مکرمه مرکز خشکی‌های جهان است. نقشه‌ی جهان قدیم را بیرون آوردم، نقشه قبل از کشف قاره آمریکا و استرالیا و مطالعاتم را ادامه دادم باز متوجه شدم که طبق نقشه قدیم هم مکه مکرمه مرکزخشکی های جهان است. ذكر چهار نكته در این مورد نیاز است.

نکته اول: اینکه مکه مکرمه در مرکز جهان هستی قرار گرفته است به این معنی است كه مكه مكرمه به منزله‌ی پایتختی برای کره زمین است. و هیچ شکی نیست که بهترین و قویترین پایتخت‌ها پایتختی است که در وسط کشور و حکومت واقع شده باشد. زیرا در این صورت باعث سهولت ارتباط و رفت و آمد می‌گردد. در قرآن به این حقیقت علمی اشاره شده است آنجا که می فرماید:

**وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطاً… (بقره/143)**

بی‌گمان شما را ملت میانه‌رویی قرار دادیم.

اسلام دین میانه است در منهج و روش، میانه است در منزلت و جایگاه و میانه است در مكان و موقعیت جغرافیایی.

نکته دوم: رحمت و عدل خداوندی اقتضاء می‌كرده است كه مکه‌ی مکرمه در وسط كره زمین قرار گیرد تا از یك طرف انتشار نور اسلام برای تمام جهان آسان باشد و از طرفی دیگر این دین به طور مساوی و اندازه‌ی لازم در اختیار دیگران قرار گیرد.

نکته سوم: ازآنجایی که پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) برای تمام مردم فرستاده شده است:

**وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا كَافَّةً لِّلنَّاسِ بَشِیراً وَنَذِیراً وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ }(سبأ28)**

ما تو را برای جملگی مردمان فرستاده‌ایم تا مژده‌رسان و بیم‌دهنده باشی ولیكن اكثر مردم بی‌خبرند.

حکمت اقتضا می‌كرد که مکه مکرمه مهد رسالت جهانیان باشد و این كه مبعث پیامبر در این نقطه از جهان قرار گرفته اعجاز خداوندی محسوب می‌گردد.

نکته چهارم: در قرآن کریم کلمه سراج فقط در وصف خورشید و پیامبر صلی الله علیه و سلم به کار رفته است. خداوند در وصف خورشید می فرماید:

**وَجَعَلَ الْقَمَرَ فِیهِنَّ نُوراً وَجَعَلَ الشَّمْسَ سِرَاجاً} (نوح16 )**

و ماه را در میان آسمانها تابان و خورشید را چراغ كرده است.

و خداوند در وصف پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله)می فرمایند:

**وَدَاعِیاً إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجاً مُّنِیراً}( الأحزاب46)**

به عنوان دعوت‌ كننده‌ای به سوی خدا طبق فرمان الله و به عنوان چراغ تابان

با توجه به آنچه گذشت می فهمیم که چرا خداوند خورشید و پیامبر (صلی الله علیه و آله) را به سراج تشبیه کرده است. زیرا خورشید مرکز منظومه شمسی است، مکه مکرمه مرکز زمین. پس همان‌گونه كه خورشید جهان را روشن می‌كند پیامبر (صلی الله علیه و آله) نیز زمین را با رسالتش روشن می‌سازد.

۲- مکه مکرمه مرکز جاذبه زمین است. علوم جدید کشف کرده است كه مکه مکرمه مرکز جاذبه زمین در جهان است. این چیزی است که یك دانشمند و جغرافی‌دان آمریکایی به آن رسیده است درحالی که هیچ عقیده و ایمانی نسبت به آن نداشته است. او شبانه ‌روز در کارگاهش جلو نقشه‌های زمین می‌ایستاد و با استفاده از ابزارآلات جغرافیای به این نتیجه رسید که مرکز جاذبه زمین مکه مکرمه است. این كشف پرده از یك راز برمی‌دارد و آن اینكه انسان فطرتاً به سوی مکه مکرمه متمایل است. زمین، کوهها، خیابانها و خانه‌ها و هر آنچه در آن است انسان را به سوی خود جذب می‌کند و این احساسی است که از آغاز خلقت زمین وجود داشته است. در این جا لازم است به دو نكته اشاره كنیم:

نکته اول: آیا اینگونه نیست كه هر کسی به مکه مکرمه می‌رود چه برای حج، عمره، تجارت یا سیاحت دوست دارد یک بار دیگر یا صد بار دیگر به آنجا برگردد؟؟ آیا این چیزی نیست که همه آن را احساس می‌کنند؟ این خود مصداق سخن خداوند است آنجا که می‌فرماید:

**وَإِذْ جَعَلْنَا الْبَیْتَ مَثَابَةً لِّلنَّاسِ وَأَمْناً (بقره/125)**

بیاد آورید آنگاه كه خانه‌ی كعبه را پناهگاه و مأوای امن برای مردم قرار دادیم.

(مثابةً) یعنی فطرتاً قلبها به آن تعلق دارد. فیثوبون به معنای (فیرجعون)می‌آید و این جا منظور این است كه مردم اشتیاق بازگشت به سوی این خانه را (كعبه) دارند. (و أمناً) كه به معنای آرامش می‌آید بیانگر این است كه انسان در مكه احساس آرامش و سكون خواهد داشت. پس کسی که به سوی مکه می رود به خاطر این جاذبه، سختی‌های این راه برایش آسان شده و هماهنگ با حلقه‌های مغناطیسی به سوی مکه مکرمه کشیده می شود و این مثل شخصی است که در جهت مسیر رودخانه شنا می کند و احساس راحتی می کند برخلاف کسی که درجهت عکس مسیر رودخانه شنا می کند و احساس سختی و زحمت می‌کند.
نکته دوم: از آنچه گقته شد شاید یکی از حکمتهای سخن پیامبر درباره نماز فهمیده شود آنجا که فرمود:

(ای بلال نماز اقامه کن تا به وسیله‌ی آن راحت شویم)

نماز فشار روحی، نگرانی و اضطراب را کاهش می دهد و آرامش و سکون را جایگزین آن می‌کند. هرگاه انسان رو به قبله می‌ایستد اولاً از لحاظ مادی جهتش بسوی مرکز جاذبه زمین قرار می‌گیرد و ثانیاً از لحاظ معنوی روحش با با جاذبه شرعی که همان کعبه است، هماهنگ می‌گردد. شاید کسی بگوید من به مکه مکرمه رفتم ولی این احساس راحتی و آرامش نکردم؟ در جواب باید گفت این احساس شخصی است که از دین خدا و اوامر و نواهی دورشده باشد. به عنوان مثال مردم در زمان حجاج‌ بن یوسف در مكه دچار ترس و نگرانی بودند در حالیکه آنها در شهر امن و آرامش به سر می‌بردند، و این به سبب ظلم و ستم و دوری آنها از احکام الهی بود. پس اگر طبق شریعت اسلام حکم می‌کردند دیگر هیچ کس از دیگری نمی ترسید و نگرانی نداشت.

۳- مکه مکرمه و ساعت جهانی. جهان امروز زمان و ساعتش را با زمان و ساعت شهر گرینویچ (شهری در جنوب لندن) تنظیم می‌کند در همایش سال 1884 در شهر واشنگتن كلمبیا به خاطر نفوذ و قدرت انگلیس چون ابرقدرت آن زمان بود مقررشد كه شهر گرینویچ محل شروع زمان در کره زمین باشد. از آن به بعد آن شهر را نقطه شروع زمان قراردادند و بعد خطوط طولی زمین را ترسیم کرده و زمین را به 24 قسمت تقسیم نموده و نصف‌النهار مبدأ را آنجا قرار دادند. این عمل از دو جهت دارای اشكال است، اولاً خط طولی شهر گرینویچ به مقدار 5/8 درجه با خط مغناطیسی زمین زاویه دارد و ثانیاً شهر گرینویچ یک شهر نمونه با ویژگیهای خاص نیست که دیگر کشورهای دنیا ساعتشان را طبق آن تنظیم کنند. شهر نمونه‌ای که مردم باید زمانشان را طبق آنجا تنظیم کنند باید خط مغناطیس شمالی آن بر خط شمال حقیقی (جغرافیایی) قرار گرفته باشد و این جز در مورد شهر مكه صدق نمی‌كند. بسیاری از دانشمندان و مردم در این زمانه به این مطلب توجه کرده اند به طوری که کانال الجزیره و دیگر کانالهای اسلامی ساعتشان را طبق ساعت و زمان مکه مکرمه تنظیم می‌کنند. البته ساعت گرینویچ را نیز به خاطر شهرت آن ذكر می‌كنند، باید دانست که ساعت مکه مکرمه دقیقترین زمان در جهان را نشان می‌دهد.

منبع: http://www.heratboy.blogfa.com/post-7.aspx

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 فروردین 1391    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: دانستنیهای علمی و قرآنی، متون جذاب و خواندنی،     |
نظرات()