آیا هسته زردآلو منبعی از مواد طبیعی است که سلول های سرطانی را می کشد و به بهداشت و سلامتی فرد مبتلا به سرطان آسیبی نمی رساند؟

ماده موثره، لیتریل(laetrile) یا ویتامین B17نام دارد.

اگر که هر گونه مزیتی وجود دارد،چرا افرادی که تحت درمان هستند و یا دیگران را درمان می کنند، آن را مخفی نگه می دارند؟آیا هیچ چیزی برای مطالبه و ادعا وجود ندارد؟

بخاطر بسپرید که صنعت سرطان در سراسر دنیا در حدود 200 بیلیون دلار در سال تخمین زده    می شود. در چنین صنعتی،هر گونه خبری حاکی از اینکه داروی در دسترسی وجود دارد که ارزانتر،کم خطرتر و موثرتر است،این صنعت را به خطر می اندازد.کارخانجات بزرگ داروسازی،حقیقتا آسیب خواهند دید.

B17 یا لیتریل چیست؟

در سال 1952،یک بیوشیمی دان(دکتر ارنست کریب) در سانفرانسیسکو تلاش کرد تا بر سرطان بعنوان یک واکنش متابولیکی ناشی از تغذیه ضعیف،و کمبود مواد غذایی در رژیم غذایی انسانهای جدید غلبه کند.تحقیقات او منجر به ایجاد یک ترکیب بوجود آمده از 1200 گیاه خوراکی موجود در طبیعت شد.این ماده شیمیایی amagdylin,(ویتامین B17) بود.

Amagdylin با بالاترین غلظت و آنزیم های لازم در بذور هسته زردآلو یافت می شود.

Hunzasها که یک قبیله ابتدایی بودند،به مصرف فراوان هسته زردآلو معروفند.پوسته سخت هسته شکسته می شد تا به قسمت نرم بذر برسند.هیچ نشانه سرطانی در این قبیله مشاهده نشده است.و آنها دارای عمری طولانی و محدوده سلامتی بالایی بوده اند.لیتریل،بطور ساده از عصاره amagdylin ناشی از بذر هسته زردآلو بدست آمده که آن را تصفیه کرده و آن را در یک فرم غلیظ شده قرار داده اند.

Amagdylin یک نیترولوساید(nitrioloside )است. نیترولوسایدها بدلیل اینکه در غذاها موجودند ولی خودشان غذا نیستند،به سختی طبقه بندی می شوند. amagdylin بعنوان یک نیترولوساید،شباهت به ساختار B کمپلکس داشت.بنابراین،دکتر کریب آن را 17B نامید.زیرا تا آن زمان 16 نوع از ویتامین B ،مجزا و شناخته شده بود.

دکتر کریب،برای اطمینان پیدا کردن از عدم وجود اثر جانبی سمی در لیتریل،آن را به خودش تزریق کرد.او بعدا یک آزمایشگاه حیوانات و تحقیقات میکروبی را برای بررسی تاثیر لیتریل بر درمان سرطان بوجود آورد.ضمنا،استاندارد اداره غذا و داروی امریکا(FDA) برای ایمنی دارو که به LD 50 شناخته می شود و LD مشخصه مقدار کشنده(دوز کشنده)است و 50 ، درصد آستانه سمی شدن حیوانات آزمایشگاهی بواسطه تست دارو و مواجهه با مرگ است.هر دارویی که درصد کشندگی آن زیر 50 باشد، FDAآن را تایید می کند.

بدلیل اینکه لیتریل،مستقیما از یک ماده غذایی طبیعی مشتق می شود،و در آزمایشگاه فرآیند شیمیایی طی نمی کند،امکان ثبت اختراع آن وجود ندارد. و البته ،لیتریل،سمی نیست.شواهد زیادی از مبتلایان به سرطان وجود دارد که خودشان را با جویدن مقادیر زیادی از بذور زردآلو،معالجه کرده اند.

بذور زردآلو بیشتر از لیتریل در دسترس مصرف کنندگان هستند،زیرا اداره مواد غذایی و داروی امریکا در سال 1971،لیتریل را ممنوع مرده است.خرید لیتریل مشکل اما امکان پذیر است.بذور شبیه بادام نرم هستند که مزه تند مغز از درون هسته زردآلو مشخص است.بعضی از مصرف کنندگان،عصاره مغز زردآلو را بر هسته سالم ترجیح می دهند.اما هسته زردآلو در دسترس و ارزانتر است.

بنابراین آن چطور عمل می کند؟

Amagdylin حاوی چهار ماده است.دو تا از آنها گلوکز،یکیbenzaldyhide، و دیگری سیانید(cyanide) است. سیانید و benzaldyhide اگر که بعنوان مولکول آزاد و یا رها شوند و توسط دیگر آرایش های مولکولی دیگر محدود نگردند،سمی هستند.غذاهای بسیاری که دارای سیانید هستند،بدلیل اینکه سیانید موجود بخشی از مولکول دیکری می باشد،محدود شده و قفل است و لذا ایمن و بی خطر هستند و مسبب خطر نیستند.

همچنین یک آنزیم در سلولهای معمولی وجود دارد که مولکولهای سیانید را می گیرد آنها را با ترکیب کردن با گوگرد،بی خطر می سازد.این آنزیم، rhodanese است که کاتالیزور واکنش شیمیایی است و سیانیدهای آزاد را با گوگرد به بند می اندازد.با بهم پیوستن سیانید و گوگرد،آنها تبدیل به سیانیت (cyanate) می شوند که یک ماده طبیعی است.این ماده،بعدا از طریق ادرار و به سادگی و بدون آسیب رساندن به سلولهای نرمال و طبیعی،دفع می شود.

اما سلولهای سرطانی،سلول نرمال و معمولی نیستند.آنها دارای آنزیمی هستند که دیگر سلولها،آن را دارا نیستند.این آنزیم بتا-گلوکوزید(beta-glucosidase) است.این آنزیم،منحصرا در سلولهای سرطانی وجود دارد و بعنوان آنزیم بازکننده مولکولهای amagdylin مطرح است.این آنزیم ،هم benzaldyhide و سیانید را آزاد می کند و بدنبال عدم اتصال آنها ،یک سینرژی سمی را تولید می کند.به این دلیل است که آنزیم بتا-گلوکوزید سلولهای سرطانی،خود تخریب سلولهای سرطانی است.

Amagdylin یا لیتریل در ترکیب با آنزیم محافظت کننده در سلولهای سالم و آنزیم های بازکننده در سلولهای سرطانی،می توانند سلولهای سرطانی را بدون آسیب وارد شدن به سلولهای سالم،از بین ببرند.از طرف دیگر،شیمی درمانی ،دیگر سلولها را از بین می برد و سیستم ایمنی فرد را کاهش می دهد در حالی که تعداد نامعینی از سلولهای سرطانی را هم می کشد.

استفاده های دارویی و غیر غذایی زردآلو

در اروپا،زردآلو به مدت طولانی در ارتباط با تقویت نیروی جنسی بود و در نوشته ویلیام شکسپیر تحت عنوان "رویای شب وسط تابستان" به این موضوع و برای تحریک زایمان،در نمایش جان وبسترتحت عنوان دوشس مالفی اشاره شده است.

به علت وجود فیبر زیاد ،زردآلوهای خشک شده در بعضی مواقع برای خلاص شدن از یبوست یا تحریک اسهال استفاده می شود.تاثیر آن می تواند پس از خوردن فقط سه زردآلو احساس شود.

تحقیقات نشان می دهد که در مقایسه با هر نوع غذایی،زردآلو دارای بالاترین سطح و وسیع ترین تنوع از کاروتنوئیدها را داراست. کاروتنوئیدها ،آنتی اکسیدانهایی هستند که سطح کلسترول بد را کاهش می دهند و از سرطان جلوگیری می کنند.

در طب سنتی چین،زردآلو مرتبط با باززایی مایعات بدن،رفع مسمومیت ها، و عطش بود.

بعضی از ادعاها مبنی بر این است که بذور زردآلو دارای خواص تندرستی شامل تنظیم دستگاه تنفس و کم کردن سرفه هستند.اگرچه،نوک زردآلو دارای مقدار زیادی از ماده شیمیایی laetrile است که می تواند سیستم را آشفته کند.نوک بذور باید حذف شود و مصرف آن باید در حد 5 عدد در روز محدود شود.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 خرداد 1392    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: میوه های بسطام، بسطام، شهرستان بسطام،     |
نظرات()