افتتاح پروژه آبرسانی توسط رئیس جمهورپروژه آبرسانی به ۲۳ روستای منطقه بسطام موسوم به شهدای گمنام همزمان با ۶۲ پروژه آبرسانی در چهار استان از طریق ویدئو کنفرانس توسط حسن روحانی رئیس جمهوری ایران اسلامی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، پروژه آبرسانی شهدای گمنام بسطام با اعتبار بیش از دو میلیارد تومان و با تجهیزاتی مانند سه خط انتقال، سه مخزن، شش فشار شکن و قابلیت آبرسانی به ۲۳ روستا همزمان با بعدازظهر پنج شنبه و توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

این پروژه از سال۸۳ آغاز و در دو مقطع به دلیل عدم تخصیص اعتبارات متوقف شد تا در نهایت با تخصیص اعتبارات لازم، این پروژه همزمان با ۶۲ پروژه آبرسانی در چهار استان کشور از طریق ویدئو کنفرانس توسط دکتر حسن روحانی رئیس جمهور افتتاح شد.

استاندار سمنان در خلال افتتاح این طرح بزرگ آبرسانی ضمن بیان اینکه برای این پروژه در مجموع ۱۲ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: آب یکی از مهمترین دغدغه های استان خشک سمنان است که امیدواریم این طرح بتواند بخشی از نیاز آبی مردم منطقه پشت بسطام را برآورده سازد.

محمدرضا خباز همچنین بیان داشت: امروز منطقه بسطام شاهد افتتاح یکی از مهمترین پروژه های تاریخ انقلاب اسلامی با حضور مسئولان و رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس است که می تواند منشاء تحولات خوبی در منطقه باشد.

بازدید از خط انتقال آب در زمره دیگر برنامه های مسئولان استانی در پروژه آبرسانی شهدای گمنام بسطام است.

این پروژه در سه کیلومتری غرب روستای قلعه نوخرقان قرار دارد و در مسیر خود روستاهای قلعه نو خرقان، میغان، الیکاهی، حسین آباد، کلامو، قلعه آقا عبدالله، گلستان و ... از توابع بسطام را پوشش می دهد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 آذر 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، اخبار استان سمنان،     |
نظرات()