مجموعه تاریخی بسطامرئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود با اشاره به بازدید بیش از 60 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود در تعطیلات پایان هفته گذشته، گفت: بیشترین این بازدیدها، به مجموعه تاریخی بسطام با بازدید 18 هزار نفر اختصاص دارد. 

حمیدرضا حسنی افزود: در این مدت 500 نفر از موزه شاهرود و بسطام، هشت هزار نفر از مجموعه تاریخی فرهنگی شیخ ابوالحسن خرقانی، 16 هزار و 500 نفر از منطقه نمونه گردشگری جنگل ابر، پنج هزار نفر از منطقه نمونه گردشگری جنگل اولنگ، 12 هزار نفر از روستاهای هدف گردشگری و بیش از هشت هزار نفر از منطقه نمونه گردشگری مجن و آبشار تنگه داستان مجن بازدید کردند.

حسنی گفت: بازدید از مناطق نمونه و روستاهای هدف گردشگری شاهرود در تعطیلات عید فطر سال 95 و در مقایسه با سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود افزود: برپایی نمایشگاه عرضه صنایع دستی و سوغات در مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی و جنگل ابر از برنامه‌های این اداره در تعطیلات عید فطر و با هدف جذب هر چه بیشتر مسافران و گردشگران بود.


شهرستان شاهرود با مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های متعدد گردشگری، تاریخی و طبیعی در ایام مختلف سال، به ویژه ایام تعطیل، پذیرای تعداد قابل توجهی از مسافران و زائران حرم رضوی است.


از حدود 800 اثر در استان سمنان 118 اثر تاریخی، معنوی و طبیعی شهرستان شاهرود در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 تیر 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: بسطام، شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام،     |
نظرات()