سید محمد رضا هاشمی معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرودفرماندار شاهرود با اشاره به وعده ۴۸ساعته خود برای رفع مشکلات آب شرب بخش بسطام، گفت: مردم شهید پرور روستاهای پشت بسطام از صبح امروز آب شرب سالم در اختیار دارند.

به گزارش پایگاه خبری بسطام نیوز، سیدمحمدرضا هاشمی ضمن اشاره به رفع مشکل آب شرب روستاهای منطقه بسطام، ابراز داشت: داشتن آب سالم حق مسلم مردم ما است اما متاسفانه بنا به برخی دلایل فنی مردم متدین و شهید پرور بخش بسطام چند روزی را با مشکل کاهش شدید فشار و کیفیت آب شرب روبرو شدند که این امر با تلاش شبانه روزی مسئولان از امروز، چهارشنبه دوم تیرماه۹۵ مشکل به طور کلی رفع شد.

وی افزود: کمبود آب شرب برای مردم بخش بسطام مشکلاتی را پدید آورده بود که پیگیری مسئولان امر و تلاش مدیران بخش آب و فاضلاب روستایی شهرستان شاهرود و استان سمنان، این معضل را رفع کرد.

معاون استاندار سمنان درباره پروژه آب شهدای گمنام نیز، توضیح داد: این پروژه در مراحل پایانی خود قرار دارد و با بهره برداری کامل از آن، ۲۳روستای بخش بسطام از قلعه نو خرقان و قلعه آقا عبدالله تا قهج و میان و آباد و ... شاهد ارتقاء کیفی و کمی آب شرب خواهند بود.

هاشمی افزود: منابع ذخیره آب این طرح احداث و خطوط لوله آن نیز در زمین قرار داده شده است و بنا به اعلام مسئولان آبفار استانی ان شاالله این طرح در آینده نه چندان دور افتتاح خواهد شد.

وی درباره زحمات تامین آب شرب با توجه به خشکالی های اخیر، بیان داشت: خوشبختانه مردم شهید پرور شهرستان شاهرود از صبر و حوصله بالایی برخوردار هستند و از این بردباری شان کمال تشکر را داریم اما مردم نیز باید بدانند که با وجود سختی تامین منابع آبی جدید که بعضا حتی آبرسانی را با تانکر میسر می سازد، صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف مناسب نباید فراموش شود.

منبع :مهر

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 تیر 1395    | توسط: بسطام نیوز    | طبقه بندی: شهرستان بسطام، اخبار شهرستان بسطام، شهر قلعه نو خرقان،     |
نظرات()